Ateiviai

Pradžia
Ateiviai
Būtybės
Kontaktai
ateiviai [at] phplabs [dot] net

Pirmasis žinomas pagrobimas Rusijoje

Paskelbta 2003.01.01 15.16

Artėjo neramių 1912 metų pabaiga. Vis aiškiau buvo jaučiamas atslenkantis Pirmasis pasaulinis karas. Vis dažniau danguje pasirodančios skraidančios ugnelės, keistos "mašinos", pro debesis krentantys šviesos spinduliai kėlė paniką. Kartu su paslaptingomis šviesomis danguje vaidenosi rūstūs vokiečių "cepelinai", pasiruošę bombarduoti miestus...

Kaimo seniūnas iš Vychiliovkos gyvenvietės, kažkoks Sivakas, gruodžio 24 dieną keliavo iš apskrities miesto Proskurovo namo. Buvo jau tamsu, maždaug 9 valanda vakaro. Netikėtai jis pamatė laukuose "blankiai apšviestą skraidymo aparatą". Seniūnas priėjo arčiau ir pamatė du "žmones". Tie žmonės netikėtai "sučiupo jį, prievartos būdu įsodino į aparatą ir nuskrido". Kiek laiko skrido, kokiame aukštyje ir kur, mirtinai išsigandęs Sivakas pasakyti negalėjo, tačiau prisimena, jog jie nusileido už 25 varstų nuo Mogiliovo apskrities Baro miestelio. Ten aparato savininkai išleido belaisvį ir pasakė: "Dabar gali eiti namo". O išsodinimo vieta pasirodė esanti už 60 varstų nuo Vychiliovkos. Seniūnas tris paras keliavo namo, tačiau kur ir pas ką pakely nakvojo, nebeprisiminė.

Pasiekęs Vychiliovką, drausmingas seniūnas nubėgo į policiją ir papasakojo visa, kas jam atsitiko. Prasidėjo tyrimas. Netrukus apie tai pranešė Peterburgo telegrafo agentūra. Beveik kiekviename laikraštyje atsirado trumpa informacija su skeptišku pavadinimu "Nauja era ar fantazija?". Naujoji era žinoma aviacijoje: nakties skrydis ir nusileidimas, kur pakliuvo su trimis žmonėmis 1912 metų aeroplanams - neįmanomas žygdarbis!

Laikraščiuose specialiai buvo pažymima, jog seniūnas pastebėjo "nežinomą mašiną, priėjo prie jos arčiau ir čia susivokė, jog tai aeroplanas". Nežinomi pilotai "ore" pareikalavo iš nelaimingojo Sivako kažkokių žinių! Tačiau jei tai būtų buvęs iš tiesų aeroplanas, visi trys būtų sėdėję prisirišę diržais (kad neiškristų iš lėktuvo pasvirus) ir užsikimšę ausis, kad neapkurstų nuo atviro variklio su oro vėsinimu griausmo...

Pirmasis spėjimas - "jog aeroplanas austrų gamybos" - susidūrė su nemaloniais prieštaravimais. Svarbiausia, kam austrų žvalgams taikingas kaimo seniūnas, kokias paslaptis jis gali žinoti? Ir nors "apklausos" ore smulkmenos išsitrynė iš Sivako atminties, netikėti jo pasakojimu nebuvo pagrindo.

"Pagrobimo" byla aiškiai buvo ne iš tų, kurias galima greitai išspręsti. Apskrities policija atsikratė jos, perduodama vietiniam prižiūrėtojui. Prižiūrėtojo intelektualinis lygis buvo nepakankamas tokiai istorijai išsiaiškinti, ir, atrodo, įvykis taip ir nebuvo išaiškintas.

Viršun | Atgal į skyrių Pasaulis »