Ateiviai

Pradžia
Ateiviai
Būtybės
Kontaktai
ateiviai [at] phplabs [dot] net

"Minkšti" NSO

Paskelbta 2003.01.01 15.20

Tokį pavadinimą kai kurių neatpažintų objektų rūšims davė žymus ufologas Džonas Kilis. Skirtingai nuo savo "kietų" giminaičių, jie sugeba transformuotis: keisti formą, išnykti danguje, pasidalinti į kelias dalis ir vėl susijungti. Ši NSO rūšis sudaro įspūdį, kad viduje jie nėra standūs.

Savo ryškius sugebėjimus polimorfizmui NSO pademonstravo 1991 metų rudenį virš Bežecko. Oranžinės spalvos rutulys, maždaug Mėnulio disko dydžio, pakibo 400 metrų aukštyje nuo žemės paviršiaus. Virš jo atsirado stačiakampis daiktas, primenantis ekraną. Po to jis pakeitė formą - pasidarė panašus į trapeciją. Dar po kurio laiko objektas virto disku, vėliau "cigaru" ir pagaliau visai išnyko.

Ne mažiau įdomus atsitikimas įvyko 1993 metų lapkritį virš Maskvos. Trisdešimt šeši objektai danguje susirikiavo į šešias lygias grupes. Kiekviena grupė sukosi pagal laikrodžio rodyklę, sudarydama taisyklingą daugiakampį. Rutuliai neturėjo ryškių kontūrų. Po pusvalandžio NSO susiliejo į vieną objektą. Nuo jo atsiskyrė didesnioji dalis ir didžiuliu greičiu nuskrido.

1990 metų vasarą Saratovo gyventojai stebėjo tokį reiškinį. Maždaug 15 ryškių paslaptingų ugnelių pakibo ore, o netrukus jos visos ėmė judėti: į viršų, į apačią, į šalis. Po tokio "šokio" dalis jų nusileido ant žemės, o kitos kybojo ore nejudėdamos. Po kelių sekundžių visos ugnelės išnyko.

Štai dar vienas įdomus pranešimas. 1994 metų liepos 15 dieną, 22:10, Tverės apylinkėse danguje atsirado NSO, primenantis ištęstą trapeciją. Jo išmatavimai nebuvo didesni už nuo žemės matomą Mėnulio diską. Objektas šiek tiek priminė lėktuvo inversinį pėdsaką, tačiau, skirtingai nuo jo, neišsisklaidė ir turėjo aiškias ribas. NSO judėjo dangaus fone, vingiuodamas kaip gyvatė. Vėjo kryptis buvo beveik statmena jo skrydžio kursui. NSO skrido Doroninskajos stoties link, kur 1990 metais šilumvežio mašinistas matė du keistus spinduliuojančius debesis.

Viršun | Atgal į skyrių Pasaulis »