Ateiviai

Pradžia
Ateiviai
Būtybės
Kontaktai
ateiviai [at] phplabs [dot] net

Ateivių kūnais palaikyti manekenai

Paskelbta 2002.12.15 12.55

Vašingtone armijos oro pajėgos paneigia gandus, kad Rosvele 1947 rasti ateivių kūnai. Tai buvo ne humanoidai, o parašiutų bandymuose naudoti manekenai. Smulkus paaiškinimas išleistas 231 puslapio pranešime. Juo norima užbaigti diskusijas esą oro pajėgos aptiko skraidančią lėkštę ir ateivių kūnus 1947 Rosvele ir šiuos įrodymus paslėpė.

Skeptikai iš karto rado atsakymą: pirmieji parašiutų bandymai atlikti praėjus daugeliui metų po Rosvelo incidento. Armija pasiteisino, kad mačiusieji manekenus painioja datas.

"Aš neturiu jokio paaiškinimo, kaip "kūnai", rasti keletu metų vėliau, buvo susieti su nuolaužomis, rastomis 1947 metais Rosvele. Žinoma, mes nepradėsime naujo tyrimo." - konferencijoje pranešė armijos oro pajėgų pulkininkas Johnas Haynes.

Deon Crosby, Tarptautinio NSO muziejaus ir Paieškos centro (International UFO Museum and Research Center) Rosvele direktorė, mano kad raportas kelia daugiau klausimų negu atsakymų. Jeigu nuotraukose iš tikrųjų yra manekenai, tai ką galima manyti apie armijos žmones, kurie nemato skirtumo tarp kūnų ir manekenų? Viską pasako pavadinimas - "Rosvelo raportas, byla uždaryta" (The Roswell Report, Case Closed).

1994 metais armijos oro pajėgos paskelbė, kad skraidanti lėkštė, manomai nukritusi Rosvele, tebuvo oro balionas, naudotas slaptos programos "Project Mogul" metu. Projekto metu stebėta atmosfera, norint įrodyti Sovietų Sąjungos branduolinio ginklo bandymus.

Oro pajėgos pranešė, kad raportas yra paskutinis atsakymas į Rosvelo gandus. Tačiau vėliau oro pajėgos rado įrodymą, kuris turėjo galutinai paneigti kalbas, esą ten pat buvo rasti keturi ateivių kūnai. Taigi šiandienos pranešimas prijungtas kartu, armijos oro pajėgų sekretorė Sheila Widnall tai pavadino "pilnu ir atviru paaiškinimu".

Galimą vyriausybės konspiraciją siekiant pridengti tikrą NSO stebėjimą išjuokė atsistatydinęs Karinių Oro Pajėgų pulkininkas Richardas Weaveris, kuris parašė 1994 metų raportą. Paklaustas, ar jo manymu naujas raportas viską sudėlios vietas, Weaveris atsakė: "Ne, nemanau. Tai tapo religija daugeliui žmonių, tai beveik kultas. Taipogi kai kam yra galimybė iš to pasipelnyti. Taigi, manau ateivių medžioklė tęsis".

Nepaisant, kad armijos oro pajėgų paaiškinimas apie ateiviais palaikytus manekenus yra gana tikėtinas, vienas dalykas stebina NSO tyrinėtojus: juk parašiutų bandymai su manekenais prasidėjo maždaug dešimtmečiu vėliau. Nejaugi mačiusieji ateivių kūnus taip baisiai painioja datas?

"Aš manau tai pakankamai didelis laiko tarpas." - sako Karlas Pflockas, NSO tyrinėtojas Niu Meksike, netikintis kosminio laivo sudužimo versija. Šiandieniniame jo pranešime teigiama, kad armijos oro pajėgos truputį patobulino savo painiojamų datų teoriją lyginant su ankstesniąja, kuria teigta, kad viskas buvo išgalvota tariamų liudininkų.

Atrodo, kad NSO šalininkai supainiojo datas, sutapatindami ateivių kūnų stebėjimus ir oro baliono iš "Project Mogul" nuolaužų radimo datas. Žmogaus dydžio manekenai naudoti 1954 - 1959 metais didelio aukščio parašiutų šuoliuose kaip dalis Karinių Oro Pajėgų projektų "High Dive" ir "Excelsior". Bandymų tikslas - rasti būdą astronautui arba lakūnui grįžti žemėn jeigu tektų palikti laivą itin dideliame aukštyje.

Manekenai kelti iki 30 kilometrų aukščio balionų pagalba ir tada paleisti. Balionai išmetė 67 manekenus virš Niu Meksiko 1954 - 1959 metais. Didesnė dalis nusileido už karinių bazių Niu Meksike ribų.

Manekenai turėjo aliumininį arba plieno skeletą, lateksinę arba plastikinę odą, lietą aliuminio kaukolę, bei ertmes liemenyje ir galvoje. Armijos oro pajėgos sakė, kad tokie manekenai buvo tik mokslininkų tarpe, todėl juos lengva supainioti su ateiviais. Šiais laikais analogiški manekenai naudojami automobilių avarijų testuose.

Viršun | Atgal į skyrių Rosvelas »